WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!!!
Jak zwykle szybko minęło kolejne dziesięć miesięcy i nadeszły oczekiwane przez każdego ucznia wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęliśmy od Mszy Świętej. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym świadectwa i nagrody oraz dokonała podsumowania pracy w mijającym roku szkolnym.
Po części oficjalnej każda klasa udała się na ostatnie przed wakacjami spotkanie
z wychowawcą. Po krótkim spotkaniu z naszymi opiekunami, uśmiechnięci i zadowoleni, trzymając w ręku świadectwa, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.
POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH
„Upływa szybko życie, jak potok płynie czas…”
Minął kolejny rok nauki i kolejni szóstoklasiści zakończyli naukę w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Laskowej. Pożegnali się z nami w czasie uroczystej akademii przygotowanej pod czujnym okiem wychowawców - pani Doroty Rozum oraz pana Józefa Kołodzieja. Wszystkim absolwentom życzymy udanych, pełnych przygód wakacji i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
PARAFIADA REGIONALNA
Co roku w naszej szkole odbywa się Parafiada Regionalna. Jest to spotkanie najlepszych sportowców z terenu gminy Laskowa, którzy rywalizują ze sobą w wielu konkurencjach sportowych. Współzawodnictwo parafiadowe oparte jest na zasadzie starogreckiej triady: stadion – teatr - świątynia. Tegoroczne spotkanie miało miejsce 10 czerwca. Oficjalnego otwarcia dokonała jak zwykle Pani Dyrektor Maria Woźniak oraz Pan Tomasz Zawada, który jest organizatorem spotkania. Sportowcy rywalizowali ze sobą w następujących konkurencjach: siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, biegi przełajowe, ringo. Rozgrywkom jak zwykle towarzyszyła dobra zabawa. A po wysiłku tradycyjnie każdy mógł się posilić kiełbaską z grilla.
ŚWIĘTO SZKOŁY
W tym roku Święto Szkoły obchodziliśmy 10 maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św.
w parafialnym kościele. Po nabożeństwie udaliśmy się na plac szkolny, skąd wyruszyliśmy na tradycyjny przemarsz ulicami Laskowej. W tym roku nasze święto obchodziliśmy pod hasłem
„Fryderyk Chopin w Laskowej”, dlatego też w czasie przemarszu każda klasa prezentowała przygotowane przez siebie transparenty z nazwami miejsc, w których przebywał Fryderyk Chopin oraz tytułami jego kompozycji. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie miała się odbyć część oficjalna. W krótkim przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała ideę Święta Szkoły, ogłosiła nominacje do Księgi Primi Inter Pares oraz wręczyła nagrody za udział w różnych konkursach. Nagrodzeni zostali również uczestnicy konkursu „Wiem więcej o Januszu Korczaku”, który organizowany był przez Samorząd Uczniowski SP.
Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa IV a
II miejsce – klasa VI a
III miejsce – klasa IV b oraz klasa V a
IV miejsce – klasa V b
V miejsce – klasa VI b
Kolejnym punktem programu był krótki występ uczniów klasy V a przygotowany pod opieką
p. Katarzyny Lisek, w którym piątoklasiści przypomniał nam, kim był i jak żył nasz patron Janusz Korczak. Następnie udaliśmy się na dużą salę gimnastyczną, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać przepięknego koncertu przygotowanego przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej z Limanowej. Występ wszystkim bardzo się podobał. Artyści zaprezentowali nam przygotowane przez siebie utwory autorstwa Fryderyka Chopina oraz układy taneczne w wykonaniu zespołu rytmicznego. Po występie udaliśmy się ponownie na boisko szkolne, gdzie miały miejsce rozgrywki sportowe. Posileni kiełbaskami z grilla, przygotowanymi dla nas przez panie z obsługi, z zapałem dopingowaliśmy naszych reprezentantów. Niestety pogoda popsuła nam zabawę i nie wszystkie konkurencje zostały rozegrane do końca, jednak mimo tego, był to bardzo miło spędzony czas.
KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU „WIEM WIĘCEJ O JANUSZU KORCZAKU”
Dnie 6 maja, jak co roku, w naszej szkole odbył się konkurs „Wiem więcej o Januszu Korczaku” przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod opieka p. Agnieszki Szubryt i p. Katarzyny Lisek. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas IV – VI i obejmował trzy etapy. W pierwszym etapie dwuosobowe zespoły z każdej klasy odpowiadały na pytania dotyczące życia i twórczości Patrona naszej szkoły. Poszczególne klasy reprezentowali:
KLASA IV A
Martyna Tokarczyk
Beata Rozum
KLASA IV B
Justyna Rosiek
Łukasz Zelek
KLASA V A
Iwona Zelek
Joanna Tatkowska
KLASA V B
Anna Szulc
Konrad Olchawa
KLASA VI A
Sylwia Rozum
Justyna Stanisławczyk
KLASA VI B
Dominika Matras
Katarzyna Dudek
W drugim etapie uczestnicy mieli za zadanie przygotować recytację wybranego przez siebie utworu poetyckiego poświęconego Januszowi Korczakowi. Tym razem poszczególne klasy reprezentowali: Weronika Michura (IV a), Aleksandra Sajdak (IV b), Bernadetta Michura (V a), Patrycja Florek (V a) oraz Krzysztof Pytel (VI a).
Z kolei trzeci etap polegał na przygotowaniu albumu poświęconego naszemu Patronowi. Przyznać należy, że wszystkie klasy bardzo poważnie i profesjonalnie podeszły do tego zadania i solidnie przygotowały swoje prezentacje.
Konkurs jak zwykle przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Komisja oceniająca w składzie: p. Marta Kogutowicz, p. Ewa Kruczek oraz p. Jolanta Bukowiec czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Wszyscy uczniowie włożyli dużo wysiłku w przygotowanie się do tego zadania, jednak na wyróżnienie zasługują czwartoklasiści, którzy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat życia i twórczości Janusza Korczaka. Ostateczne wyniki konkursu zostaną głoszone 10 maja w czasie obchodów Święta Szkoły.
„WITAJ MAJOWA JUTRZENKO…”
W związku z 219 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z klas 1a i 3b pod opieką p. Haliny Zawady i p. Wojciecha Karteczki przygotowali akademię upamiętniającą to ważne w historii naszego kraju wydarzenie. Uroczystość ta stała się niepowtarzalną lekcją historii i patriotyzmu. Piękna recytacja, dźwięki patriotycznych pieśni skłoniły do refleksji na dziejami naszej Ojczyzny.
W KRAINIE KRÓLEWNY ŚMIESZKI I EKOLUDKÓW
Co roku w związku ze światowym Dniem Ziemi w naszej szkole przygotowywane są okolicznościowe apele. Tym razem klasy czwarte pod opieką p. Katarzyny Lisek zabrała nas do krainy Królewny Śmieszki i Ekoludków. Czwartoklasiści opowiedzieli nam o troskach i zmartwieniach Królewny, w której życiu pojawiła się zła i okrutna królowa. Macocha nie dbała o przyrodę i niszczyła wszystko, co spotkała na swojej drodze. Nie obchodził ją los pięknej krainy i jej mieszkańców. Czwartoklasiści przypomnieli nam, że problem niszczenia przyrody, to nie tylko problem baśniowych postaci, ale niestety jest to problem realny i dotyczy nas wszystkich. Musimy pamiętać, że Ziemia jest tylko jedna i jeśli ona zginie, wszystko co na niej żyje, zginie razem z nią. Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom, przynajmniej niektórzy zastanowią się zanim byle gdzie wyrzucą kolejny śmieć. Każdy z nas może coś zrobić… posegregować śmieć, zakręcić kapiącą wodę, zgasić światło. To niewiele, a znaczy tak wiele. Przypominamy, że w naszej szkole organizowane są proekologiczne akcje, takie jak zbiórka puszek czy zużytych baterii. Nie ma co czekać, aż będzie za późno, więc do dzieła!!!
SAMORZĄD NA MEDAL JANUSZA KORCZAKA
Samorząd Uczniowski naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Szubryt i p. Katarzyny Lisek wziął udział w III Ogólnopolskim Konkursie „Samorząd na medal Janusza Korczaka”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 25 im. KEN w Warszawie. Głównym celem konkursu była popularyzacja myśli pedagogicznej Janusza Korczaka. Naszym zadaniem było przygotowanie „Korczakowskiej gazetki dziecięcej”. Trud włożony w przygotowanie tej prezentacji został nagrodzony przyznaniem naszej gazetce I nagrody w tymże konkursie. Dlatego też 21 kwietnia delegacja z naszej szkoły udała się w podróż do stolicy w celu odebrania przyznanej nam nagrody. Wręczenie nagród miało miejsce w przepięknym Muzeum Woli, który jest siedzibą Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Jest to urokliwy neorenesansowy pałacyk z drugiej połowy XIX wieku. Po uroczystym wręczeniu nagród, miała miejsce prezentacja postaci Janusza Korczaka oraz występ muzyczny dzieci z warszawskiej szkoły. Po krótkim wystąpieniu Pana Dyrektora oraz Burmistrza Dzielnicy Wola, zostaliśmy zaproszeni na swoistą lekcję historii zorganizowaną przez pracowników muzeum. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Laskowej. Jesteśmy dumni, że nasza praca została doceniona.
POGRZEB O. JÓZEFA JOŃCA
Dnia 20 kwietnia delegacja z naszej szkoły wzięła udział w pogrzebie o. Józefa Jońca, który zginął w katastrofie polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. Uroczysta Msza św. odprawiana został w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie, natomiast trumnę z ciałem o. Józefa złożono w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w krypcie zasłużonych Polaków.
MSZA ŚW. W INTENCJI OFIAR KATASTROFY LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM
W dniu 12. 04. 2010 uczciliśmy minutą ciszy pamięć ofiar poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz wszystkich osób towarzyszących - przedstawicieli najwyższych władz państwowych, wojskowych i kościelnych.
14 kwietnia 2010 r. uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w intencji ofiar tej katastrofy. Szczególną modlitwą objęliśmy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę, naszego rodaka o. Józefa Jońca, a także wszystkie osoby, które tam zginęły.
APEL WIELKANOCNY
Tradycyjnie już zanim udaliśmy się na świąteczną przerwę, spotkaliśmy się na wspólnym przedświątecznym apelu, który tym razem przygotowany został przez p. Renatę Dudziak
i klasę IV b.
Czwartoklasiści przypomnieli nam o tradycjach i zwyczajach Świąt Wielkanocnych,
a następnie Pani Dyrektor złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia i podzieliła się tradycyjnie jajkiem z przedstawicielami poszczególnych klas.
VII POWIATOWY KONKURS POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO
Dnia 04 marca 2010 r. w Zespole Szkól w Laskowej odbył się VII Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. Pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy jest Pani mgr Katarzyna Banaś. Tak jak w latach ubiegłych współorganizatorem była także Biblioteka Gimnazjum w Laskowej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.
Naszą szkołę reprezentował jak zwykle Krzysiek Pytel z klasy VI a. Tym razem Krzysiek zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
POGRZEB KS. PROBOSZCZA
18 lutego 2010 roku pożegnaliśmy naszego Proboszcza i wieloletniego Nauczyciela naszej szkoły Ks. Józefa Kiełbasę.
WALENTYNKI
Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody święta zakochanych. Tradycyjnie rozprowadzane były kartki walentynkowe, które następnie szkolny listonosz dostarczył adresatom. Zorganizowany został również konkurs, która z klas otrzyma największą ilość walentynek. Zwycięzcą okazała się klasa VI a, która w nagrodę otrzymała słodki upominek.
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Jak co roku o tej porze odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa, popularnie zwana „choinką”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień, bowiem była to pierwsza w tym roku szkolnym zabawa. Nasze andrzejkowe plany, jak wiemy, pokrzyżowała grypa, więc tym bardziej nie mogliśmy się doczekać tego dnia. Jak zwykle Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych konkursów m.in. wybieraliśmy króla i królową balu, najciekawszy kostium, był również konkurs tańca. Większość świetnie się bawiła i tylko niektórzy uparcie podpierali ściany…
PRZEGLĄD KOLĘDNICZY
Dnia 20 stycznia 2010 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w XVI Gminnym Przeglądzie Kolędniczym zorganizowanym przez GOKSIT w Laskowej. Kultywując tradycje swojego regionu uczniowie pod opieką mgr Małgorzaty Wygody i mgr Ewy Kruczek przygotowały grupę kolędniczą „Draby noworoczną”.
Chłopcy: Konrad Kopeć - kl.3a, Nikodem Kopeć - kl 6a, Szymon Michura - kl.6a, Andrzej Marcisz - kl 6b i Dawid Sułkowski - kl 6b ubrani w wysokie spiczaste czapy słomiane, ozdobione kolorowymi wstążkami i przepasani w pasie słomianymi powrósłami, w ręku zaś trzymający wysokie kije, śpiewali znane pastorałki. Przedstawiony program podobał się publiczności i Komisji Artystycznej, gdyż uhonorowano nas I miejscem. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, okolicznościowy dyplom oraz zakwalifikowaliśmy się na XI Regionalny Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Kasinie Wielkiej, gdzie dnia 23.01.2010 r. braliśmy udział i zdobyliśmy III miejsce oraz nagrodę pieniężną i okolicznościowy dyplom w formie pięknie rzeźbionej tabliczki. Ukazywanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych to jedno z założeń programowych w planie pracy naszej szkoły.
POŚWIĘCENIE NOWYCH SAL
Uroczyste poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku nowych pomieszczeń odbyło się 7 stycznia. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znakomitych gości m.in. przedstawiciele Małopolskiego Kuratorium Oświaty – p. Teresa Szczurowska oraz p. Władysław Ścianek, Starostwa Powiatu Limanowskiego – p. Jan Puchała, p. Jolanta Grzegorzek, p. Monika Karlińska, przedstawiciele władz gminnych z Panią Wójt na czele, Dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy i inni.
Oficjalne obchody rozpoczęły się jak zwykle od Mszy Świętej, po której wszyscy przeszli do budynku szkoły. Po poświęceniu nowych sal, rozpoczęła się część oficjalna. Zaproszonych gości powitali uczniowie klasy IV b, którzy zaprezentowali tańce klasyczne. Po wystąpieniu p. Dyrektor , glos zabrali przybyli goście. Następnie gościom zaprezentowany został montaż słowno – muzyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod czujnym okiem p. Katarzyny Banaś. Na zakończenie zespół Laskowiki zaprezentował kilka tańców ludowych.
ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…
Tegoroczny apel wilijny został przygotowany przez uczniów klasy III a pod opieką pani katechetki – Katarzyny Sułkowskiej. Młodzi aktorzy zaprezentowali nam przepiękne jasełka. Po występie trzecioklasistów głos zabrała p. Dyrektor, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze, świąteczne życzenia. Spotkanie jak zwykle zakończyło się wspólnym kolędowaniem.
Z WIZYTĄ W PAWŁOWICZKACH
W tym roku wigilia korczakowska odbyła się w Pawłowiczkach. 12 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. Dyrektor Marią Wożniak oraz z p. Wicedyrektor Martą Kogutowicz udała się na coroczne spotkanie szkół korczakowskich.
Podróż przebiegła w miłej atmosferze. Po trzech godzinach dotarliśmy na miejsce. Po krótkim, ale bardzo serdecznym powitaniu, udaliśmy się do swoich pokoi na krótki odpoczynek. O godzinie 14 rozpoczęły się przygotowane przez organizatorów warsztaty teatralno – taneczne. Po zakończeniu zajęć zostaliśmy zaproszeni na obiad, a po nim wspólnie udaliśmy się na salę, gdzie miała się odbyć wigilia. Najpierw miało miejsce oficjalne powitanie, a następnie grupa dzieci i młodzieży ze szkoły, która nas gościła, zaprezentowała jasełka przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Po spektaklu wszyscy składali sobie świąteczne życzenia. Przed rozpoczęciem wieczerzy miał miejsce występ naszych kolegów i koleżanek, którzy rozpoczęli pierwszą część koncertu. Gdy wszyscy już zasiedli do stołu podano tradycyjne potrawy wigilijne. Ostatnim punktem programu był występ teatru cieni. Aktorzy zaprezentowali spektakl opowiadający o życiu i twórczości Janusza Korczaka.
Następnego dnia zostaliśmy zaproszeni na wspólne śniadanie, a potem udaliśmy się na niedzielną Mszę Świętą do lokalnego kościoła, a po niej w drogę powrotną do domu. Po raz kolejny mieliśmy okazję spędzić miło czas w gronie przyjaciół. Zbudowani miłym przyjęciem i przyjazną atmosferą z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
V GMINNY KONKURS RECYTATORSKI W JAWORZNEJ
Już po raz piąty Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaworznej oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Laskowej zorganizowali Gminny Konkurs Recytatorski. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została twórczości Adama Mickiewicza. Oczywiści nie mogło zabraknąć na min przedstawicieli naszej szkoły. Po przeprowadzonym 30 listopada szkolnym etapie, komisja wybrała troje uczniów, których zadaniem było godne reprezentowanie naszej szkoły na etapie gminnym.
9 grudnia Monika Pytel, Sylwia Domiter z klasy III a oraz Krzysztof Pytel z klasy VI a udali się do Szkoły Podstawowej w Jaworznej. Po kilku godzinach wrócili szczęścili i zadowoleni, zwłaszcza Krzysiek, który zdobył I miejsce w konkursie za swoją interpretację utworu Adama Mickiewicza pt. Pies i wilk. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcy, serdecznie gratulujemy!!!
ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE
Jak co roku, naszą szkołę odwiedził niezły gość. Oczywiście chodzi nam św. Mikołaja, który w towarzystwie aniołka i diabełka, zaszczycił nas swoją obecnością, przynosząc nam słodkie upominki.
LEKCJA HISTORII
Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się dla nas okazją do wspólnego spotkania. W tym roku montaż słowno – muzyczny, upamiętniający to ważne w dziejach naszej historii wydarzenie, został przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej pod czujnym okiem p. M. Tajduś. Przy dźwiękach patriotycznych pieśni mieliśmy okazję przypomnieć sobie wydarzenia z roku 1918, kiedy to nasz kraj odzyskał upragnioną wolność.
W czasie tego spotkania p. Dyrektor oficjalnie wręczyła puchary i nagrody książkowe zdobyte przez reprezentujące nas w czasie tegorocznego XII Rajdu Szlakiem Cmentarzy
I Wojny Światowej drużyny.
„JAK ONI W 1914...”
W dniach 10 – 11 listopada odbył się już po raz dwunasty Młodzieżowy Rajd Turystyczny „Szlakiem cmentarzy I wojny światowej”. Rajd został jak zwykle zorganizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.
Co roku przyświecają organizatorom te same cele, a mianowicie uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość Polski, zapoznanie uczestników z przebiegiem operacji łapanowsko – limanowskiej oraz poznanie zabytków z nią związanych, a także popularyzacja walorów turystycznych Beskidu Wyspowego Pogórza Wiśnickiego i przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny – dwie z gimnazjum i jedna ze szkoły podstawowej. Nasi reprezentanci, czyli grupa pod nazwą Promyki, dzielnie mimo niepogody pokonali trasę numer 2, która biegła od Cmentarza w Łąkcie Górnej, poprzez Kamienie Brodzińskiego, Cmentarz w Rajbrocie, Łopusze aż do Żegociny.
Pod koniec pierwszego dnia rajdu odbyło się okolicznościowe spotkanie uczestników rajdu w CKSiT w Żegocinie, gdzie miał miejsce konkurs poezji i pieśni patriotycznej. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na nocleg do naszej szkoły.
Drugiego dnia odbył się uroczysta Msza św. na Jastrząbce, podczas której każda z drużyn złożyła wieniec pod pomnikiem poległych w czasie I wojny światowej.
KOBA
Dnia 17 października 2009 r. klasy piąte pod opieką swoich wychowawców, jak co roku, udały się z wizytą do zakładu zajmującego się przygotowaniem puszek aluminiowych do recyclingu. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z informacjami dotyczącymi sposobu pozyskiwania, sortowania oraz prasowania puszek aluminiowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kontrola jakości sprasowanych kostek na urządzeniu skanującym. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwości prześledzenia całego procesu prasowania wieczek aluminiowych. Na zakończenie uczniowie zobaczyli także załadunek sprasowanych brykietów, które następnie zostają przewiezione do Niemiec, gdzie poddawane są dalszej obróbce. Wizyta ta była bardzo ciekawa, a zarazem pouczająca.
Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI…
Jak co roku o tej porze swoje święto obchodzą Nauczyciele. W naszej szkole z tej okazji odbył się krótki apel, w czasie którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że kolejny rok pracy z nami przyniesie naszym Drogim Pedagogom wiele okazji do zadowolenia i dumy ze swoich wychowanków.
MISTRZ W NASZEJ SZKOLE
25 września mieliśmy ogromny zaszczyt gościć w naszej szkole jednego z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów – p. Szymona Ziółkowskiego. Mistrz olimpijski przyjął nasze zaproszenie
i pojawiła się na spotkaniu z nami wraz ze swoim trenerem p. Krzysztofem Kaliszewskim.
Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczące uprawianej dyscypliny, osiągnięć sportowych, treningów. Po spotkaniu p. Ziółkowski cierpliwie rozdawał autografy, po które ustawiła się bardzo długa kolejka.
WYBORY 2009
W tym roku aż siedmiu kandydatów ubiegało się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po burzliwej kampanii wyborczej, w piątek 18 września odbyły się wybory. Oddano 184 głosy. Specjalnie powołana do tego celu komisja, w składzie: Justyna Jabłońska, Anna Frączek, Anna Oleksy i Katarzyna Krzyżak, podliczyła i sprawdziła ważność wszystkich głosów. Licząc głosy ważne, okazało się, że największą liczbę głosów, bo aż 97 zdobył Bartek Zelek z klasy VI a. Pozostali kandydaci otrzymali:
Marcisz Andrzej z klasy VI b – 22 głosy
Grzegorz Zelek z klasy V a – 17 głosów
Justyn Stanisławczyk z klasy VI a - 13 głosów
Martyna Tokarczyk z klasy IV a – 12 głosów
Łukasz Zelek z klasy IV b – 4 głosy
Kamil Uryga z kasy V b – 4 głosy
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!
70 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
W tym roku minęła 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. Aby uczcić to wydarzenie, gimnazjaliści z klasy II c pod opieką p. Katarzyny Banaś przygotowali audycję radiową upamiętniającą napaść Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę.
WITAJ SZKOŁO!
Jak zwykle dwa miesiące wakacji minęły bardzo szybko i czas wrócić do naszej ukochanej szkoły. Tradycyjnie 1 września nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której wszyscy razem udaliśmy się do szkoły. Tym razem, ze względu na trwającą rozbudowę, uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się na sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczyciły nas p. Wójt Stanisława Niebylska oraz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty – p. Teresa Szczurowska, która wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego p. Magdalenie Gołąb, p. Anecie Niezabitowskiej – Bieleckiej, p. Januszowi Wronie oraz p. Adrianowi Kowalewskiemu. Nagrody jubileuszowe, za wieloletnią pracę w szkole, otrzymali: p. Marta Kogutowicz, p. Irena Orzeł oraz p. Józef Kołodziej. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzmy dalszej, owocnej pracy zawodowej.
Nasze spotkanie zakończył występ piątoklasistów, którzy powitali nowy rok szkolny krótkim montażem słowno – muzycznym, przygotowanym pod czujnym okiem p. Marty Kogutowicz i p. Wojciecha Karteczki.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się na pierwsze spotkanie do swoich klas.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów.